Електронний каталог
Контакти
Рівненська обл.,
Рівненський р-н,
с. Зоря,
пл. В.Плютинського, 2а/1
тел. (097)-674-75-52
E-mail: klevan_libr@ukr.net

:: Графік роботи ::
з 9.00 до 18.15
п’ятниця з 9.00 до 17.15
вихідний – субота, неділя
останній четвер місяця санітарний день

Директор:
Левчук Галина Миколаївна

Ми в соцмережах
   

   
Посилання
Технічні можливості люб'язно надано Рівненською філією українського телекомунікаційного провайдера "ВОЛЯ"


Wi-Fi

В рамках програми "Бібліоміст" в Рівненській центральній районній бібліотеці працює "Безкоштовний Інтернет" є "Skype" та "WI-FI" - зона. Чекаємо Вас за адресою: вул. І.Франка, 17, тел. (0362) 27-12-35
Книга в кожний дім!

Нова послуга від Вашої улюбленої бібліотеки!

Любий друже, хочеш читати, але не маєш часу відвідати нашу бібліотеку – замов книгу по телефону
(0362) 27-16-63

та ел. поштою klevan_libr@mail.ru

Потрібен "Вісник державних закупівель"? Отримайте на електронну пошту безкоштовно!

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує усім, хто має читацький квиток бібліотеки на 2014 рік скористатися послугою електронної доставки документів та замовити за допомогою онлайн-форми на свою електронну поштову скриньку статті з державного бюлетеня "Вісник державних закупівель". Статті надходитимуть у форматі сканованої копії, що у роздрукованому вигляді буде рівноцінною ксерокопії документа.

Здійснити замовлення можна тут.

Якщо Ви не маєте дійсного читацького квитка, зверніться до працівника Вашої районної бібліотеки і він здійснить замовлення, використовуючи власний.

Історія краю

Рівненський район утворений в 1940 р. Численні археологічні знахідки свідчать про те, що на теренах краю люди мешкали ще з доби пізнього палеоліту (40 тис. років тому). Серед найбільш ранніх – поселення первісних мисливців.

Наприкінці VI – на початку VII століть край заселяли дуліби. Пізніше землі перебували у володіннях спершу Володимерського, Київського, а потім – у складі Галицько-Волинського князівства. Найбільш відомим із тих часів є княжа Пересопниця, де в 1556 – 1561 роках у тамтешньому монастирі було перекладено Євангеліє: зі старослов’янської на тогочасну українську мову, церковна книга, на якій тепер присягайть українські президенти

Після розпаду Галицько-Волинського князівства теперішня територія району перебувала під рукою Великого князівства Литовського. Після Люблінської унії 1569 року – акту об’єднання Литовського князівства зі шляхетською Польщею, населені пункти краю увійшли до Луцького повіту.

Майже всі поселення належали магнатам. У XVII столітті була створена Клеванська волость, як нижня ланка регіонального управління Луцького повіту, Волинського воєводства.

Середина XVII століття – землі краю охоплені визвольною війною під проводом Богдана Хмельницького. Пізніше територія нинішнього району належала Польщі, потім перейшла до Волинської губернії Російської імперії, а за Ризьким договором 1921 року – знову до складуц Польщі. Після приєднання Західної України до тодішньої УРСР 4 грудня 1939 року було створено Рівненську область, а в січні 1940 року 30 адміністративних районів, в тому числі й Рівненський.

Рівненський район багатий на історчне минуле. Згадати хочаб столицю удільного князівства село Пересопницю, перша згадка про яке датується під 1149 роком в Іпатіївському літописі, або містечко клевань із родовим замком князів Чарторийських над річкою Стублою. Цікава історія села Городок, де в маєтку барона Штейнгеля містився унікальний на той час етнографічний музей.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.