Електронний каталог
Контакти
Рівненська обл.,
Рівненський р-н,
с. Зоря,
пл. В.Плютинського, 2а/1
тел. (097)-674-75-52
E-mail: klevan_libr@ukr.net

:: Графік роботи ::
з 9.00 до 18.15
п’ятниця з 9.00 до 17.15
вихідний – субота, неділя
останній четвер місяця санітарний день

Директор:
Левчук Галина Миколаївна

Ми в соцмережах
   

   
Посилання
Технічні можливості люб'язно надано Рівненською філією українського телекомунікаційного провайдера "ВОЛЯ"


Wi-Fi

В рамках програми "Бібліоміст" в Рівненській центральній районній бібліотеці працює "Безкоштовний Інтернет" є "Skype" та "WI-FI" - зона. Чекаємо Вас за адресою: вул. І.Франка, 17, тел. (0362) 27-12-35
Книга в кожний дім!

Нова послуга від Вашої улюбленої бібліотеки!

Любий друже, хочеш читати, але не маєш часу відвідати нашу бібліотеку – замов книгу по телефону
(0362) 27-16-63

та ел. поштою klevan_libr@mail.ru

Потрібен "Вісник державних закупівель"? Отримайте на електронну пошту безкоштовно!

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує усім, хто має читацький квиток бібліотеки на 2014 рік скористатися послугою електронної доставки документів та замовити за допомогою онлайн-форми на свою електронну поштову скриньку статті з державного бюлетеня "Вісник державних закупівель". Статті надходитимуть у форматі сканованої копії, що у роздрукованому вигляді буде рівноцінною ксерокопії документа.

Здійснити замовлення можна тут.

Якщо Ви не маєте дійсного читацького квитка, зверніться до працівника Вашої районної бібліотеки і він здійснить замовлення, використовуючи власний.

Бібліотека

Історія бібліотек Клеваня бере початок ще в XV столітті, коли в нашому краї почали будуватись монастирі, укріплені замки, які були осередками культурного життя тогочасних мешканців.

Першою письмовою згадкою про Клеванський монастир є документ від 29 грудня 1448 року, в якому йдеться про те, що низка населених пунктів і монастир св. Миколая в Клевані, що над Стублою, дарується князю Василію Чарторийському. Від половини XV і до кінця XIX століття він був власністю Чарторийських.

При монастирі, певна річ, збирались рукописні книги. В Клеванському замку, який був побудований біля монастиря, зберігався архів княжого роду – об ‘ ємний і в зразковому порядку. Архів містив документи про подарунки та привілеї монархів, акти про надання у власність міст і маєтків, судові справи та ін. Що сталося в майбутньому з цими документами невідомо.

У XVIII столітті активно поповнював бібліотеку Адам Чарторийський, який сприяв розвиткові наук у краї, сам був членом кількох наукових товариств. Його син Костянтин зробив перебудову замку, де помістив повітову школу, якій подарував багатющу бібліотеку. Користувались бібліотекою й учні парафіяльного училища. Особливо цінною була література природничої тематики (з фізики, мінералогії, ботаніки). Після польського повстання школа та бібліотека були закриті, князь припинив опікуватися ними.

В 1834 році бібліотекою користувались учні шестикласної гімназії, яка була перенесена з Луцька до Клеваня. У 1878-1915 роках тут знаходилось духовне училище, в якому навчався Борис Тен. На жаль, під час переїздів наукові зібрання бібліотеки зовсім розпорошились…

Нову бібліотеку було відкрито в 1940 році Постановою Ровенського обкому КП (б) „Про організацію бібліотек в області”. Тоді в Клевані було створено районну бібліотеку з дитячим відділом.

Бібліотеку в Клевані було відновлено після Другої світової війни в грудні 1946 року. Так, на початку 1946 року вона налічувала 4750 книг, переважала література українською мовою, а за тематикою – сільськогосподарська. В 1947 році в повному обсязі було зроблено підписку на періодичні видання. У бібліотеках оформлювались плакати, вітрини, читались лекції. В цей час бібліотека селища Клевань знаходилась в одному приміщенні з відділом культури, будинком культури, відділенням зв ‘ язку та ін. організаціями. Це був старий польський маєток, у якому раніше розміщувався дитбудинок.

Пізніше дитяче відділення було перетворено в районну бібліотеку для дітей, яка в 1963 році розмістилась в колишньому приміщенні політвідділу і займала його до 1996 року. А для Клеванської міської бібліотеки для дорослих в 1961 році було побудоване окреме приміщення, на базі якого в 1979 році організовано Рівненську ЦРБ. Районна бібліотека функціонує в цьому приміщенні й понині. А міська бібліотека смт Клевань-1 розміщена по вул. Б. Хмельницького, разом з аптекою.

В 2002 році пройшло об ‘ єднання бібліотек в єдину систему публічно-шкільних бібліотек. У результаті об’єднання фонд районної бібліотеки для дітей налічує 33915 примірників книг (з них підручників 5776) та більше 50 назв газет і журналів.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.