Електронний каталог
Контакти
Рівненська обл.,
Рівненський р-н,
с. Зоря,
пл. В.Плютинського, 2а/1
тел. (097)-674-75-52
E-mail: klevan_libr@ukr.net

:: Графік роботи ::
з 9.00 до 18.15
п’ятниця з 9.00 до 17.15
вихідний – субота, неділя
останній четвер місяця санітарний день

Директор:
Левчук Галина Миколаївна

Ми в соцмережах
   

   
Посилання
Технічні можливості люб'язно надано Рівненською філією українського телекомунікаційного провайдера "ВОЛЯ"


Wi-Fi

В рамках програми "Бібліоміст" в Рівненській центральній районній бібліотеці працює "Безкоштовний Інтернет" є "Skype" та "WI-FI" - зона. Чекаємо Вас за адресою: вул. І.Франка, 17, тел. (0362) 27-12-35
Книга в кожний дім!

Нова послуга від Вашої улюбленої бібліотеки!

Любий друже, хочеш читати, але не маєш часу відвідати нашу бібліотеку – замов книгу по телефону
(0362) 27-16-63

та ел. поштою klevan_libr@mail.ru

Потрібен "Вісник державних закупівель"? Отримайте на електронну пошту безкоштовно!

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує усім, хто має читацький квиток бібліотеки на 2014 рік скористатися послугою електронної доставки документів та замовити за допомогою онлайн-форми на свою електронну поштову скриньку статті з державного бюлетеня "Вісник державних закупівель". Статті надходитимуть у форматі сканованої копії, що у роздрукованому вигляді буде рівноцінною ксерокопії документа.

Здійснити замовлення можна тут.

Якщо Ви не маєте дійсного читацького квитка, зверніться до працівника Вашої районної бібліотеки і він здійснить замовлення, використовуючи власний.

Пересопницькому Эвангелію – 450 років

Пересопницькому Эвангелію – 450 років


Ілюстрована енциклопедія історії України в трьох томах.
1—49 Авт. тексту О. Кучерук; Іл. та худож. оформ. Л. і С. Голембовських, С. Білостоцького — Видання перероблене, доповнене — К.: Спалах, 2004. — Т. 1: (від найдавнішого часу до кінця 18 ст.) — 216 с: іл.

В енциклопедії подано короткі характеристики видатних діячів минулого, розглянуто значну кількість подій, явищ, пам’яток літератури, історії та культури, починаючи з давніх-давен і до кінця 18 ст. Краще осягнути багатовікову історію нашої держави допоможуть численні ілюстрації, карти, схеми. Призначена школярам старших класів, абітурієнтам, студентам вузів і технікумів, а також широкому загалу читачів, які бажають поглибити свої знання.


Пересопниця. Краєзнавчий нарис. Рівне, “Азалія’ 2003 — 160 с.

Ця книга створена археологом Святославом Терським на основі усіх нині доступних історичних джерел, результатів багаторічних власних археологічних розкопок та досліджень свого батька — відомого львівського археолога Володимира Терського. Це найвагоміше на сьогодні науково-популярне видання про колишній княжий город, столицю Погоринського краю Пересопницю, де творилася перша україномовна книга — славнозвісне “Пересопницьке Євангеліє”.


Федоришин М.В.
Ф 331 Пересопницька першокнига. Книга друга. – Рівне: «Перспектива», 2005. -
84 с: ілюстр.

Одним із явищ українського Ренесансу була спроба замінити церковно-слов ‘янську мову богослужбових кнцжок рідною для народу — українською. Ця спроба була втілена у найцікавішій пам ‘ятці під назвою Пересопницьке Євангеліє (1556-1561 p.p.), з перекладом на українську мову багатьох старослов’янських, малозрозумілих та тих, що вийшли з користування слів. Не зустрівши схвалення вищих церковних ієрархів, у подальшому подібні спроби не впроваджували. Отже, Пересопницьке Євангеліє залишилось унікальною пам ‘яткою українського рукописного мистецтва свого часу.

Ця книга також: про людей, які були творцями Української Першокниги. Видання буде корисним для всіх, хто цікавиться Істрією та культурно-мистецькою спадщиною Волині або є фахівцем у цій галузі.


Першокнига (Предм. Є. Шморгуна. упоряд. М. Федоришина). – Рівне: Світоч, 1992. – 39 с.

До книги увійшли основні історичні дослідження про Українську першокнигу “Пересопницьке Євангеліє” (1556 -1561 p.p.) відомих вчених дослідників 19 ст. М.Максимовича, П.Житецького та сучасного науковця-філолога Я.Поліщука.

Збірник відкриє маловідомі сторінки нашої історії, культури для вчителів, працівників культури і мистецтва, студентів та всіх, хто цікавиться краєзнавством.


Рівненський край. фотоальбом. – Рівне: 2009. – 207 с.

Альбом фотографій мальовничого краю Захщної України – Рівненщини. Чудово підібраний ілюстративний матеріал дає змогу ознайомитись з неповторними краєвидами, давніми пам’ятками архітектури та культури всіх куточків області – справжньої перлини нашої держави.

Видання присвячене 70-річчю утворення Рівненської області.


Мізерний А. Запрошує Рівненщина: фотоальбом. – Рівне: 2009. – 212 с.

Запрошує Рівненщина — авторський альбом фотохудожника Анатолія Мізерного. У книзі відтворені унікальні історичні, архітектурні та мистецькі пам’ятки Рівненської області, регіон, що справедливо вважається перлиною Волині та Полісся.

Автор поведе невибагливого мандрівника, історика чи краєзнавця своїми улюбленими туристичними стежками, на яких подорожнього чекає багатобарвний і неповторний світ легенд, історичної величі та невимовної краси.


Ярослав ПУРА. Край наш у назвах. Частина 5. – Рівне: ОКП “РБВ”, 2004. – 328с.

У п’ятій частині книжки серіалу «Край наш у назвах» проаналізовано 7575 прізвищ, виявлених у діючому мовленні Рівненського району, крім обласного міста Рівного. Також вміщено 17 нарисів про історію назв осель та річок цього ж регіону.

Для краєзнавців, учителів, студентів, учнів та інших читачів.


Шморгун Є. І.
Ш – 749. …1 пітьма не здолала його. Сторінка буття «Пересопниць-
кого Євангелія» – Рівне, 2011. – 164с.

Клеванські єзуїти, звіряючи із описом майно Пересопницького монастиря, подарованого їм князем Чорторийським, виявили, що знамените рукописне Євангеліє кудись зникло…

Про те, яку першій половині XVII століття наші предки рятували свою Першокнигу від ворожого глуму, а можливо, й від знищення, йдеться у творі Євгена Шморгуна «…І пітьма не здолала його».


Шевчук В. О.
Ш 37 Око Прірви: 1996. — 197 с.

Головний герой роману “Око Прірви” — художник та каліграф Михайло Василевич — творець знаменитого Пересопницького Євангелія. У пошуках утраченої творчої енергії він переживає ряд дивовижних пригод, які, безумовно, захоплять читача. Разом з тим цей твір спонукає до роздумів над кардинальними проблемами людського буття.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.