Електронний каталог
Контакти
Рівненська обл.,
Рівненський р-н,
смт.Клевань 2,
вул.Сагайдачного, 24
тел. (0362) 7-16-63,
моб. (097)-674-75-52
E-mail: klevan_libr@ukr.net

:: Графік роботи ::
з 9.00 до 18.15
п’ятниця з 9.00 до 17.15
вихідний – субота, неділя
останній четвер місяця санітарний день

Директор:
Левчук Галина Миколаївна

Ми в соцмережах
   

   
Посилання
Технічні можливості люб'язно надано Рівненською філією українського телекомунікаційного провайдера "ВОЛЯ"


Wi-Fi

В рамках програми "Бібліоміст" в Рівненській центральній районній бібліотеці працює "Безкоштовний Інтернет" є "Skype" та "WI-FI" - зона. Чекаємо Вас за адресою: вул. І.Франка, 17, тел. (0362) 27-12-35
Книга в кожний дім!

Нова послуга від Вашої улюбленої бібліотеки!

Любий друже, хочеш читати, але не маєш часу відвідати нашу бібліотеку – замов книгу по телефону
(0362) 27-16-63

та ел. поштою klevan_libr@mail.ru

Потрібен "Вісник державних закупівель"? Отримайте на електронну пошту безкоштовно!

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує усім, хто має читацький квиток бібліотеки на 2014 рік скористатися послугою електронної доставки документів та замовити за допомогою онлайн-форми на свою електронну поштову скриньку статті з державного бюлетеня "Вісник державних закупівель". Статті надходитимуть у форматі сканованої копії, що у роздрукованому вигляді буде рівноцінною ксерокопії документа.

Здійснити замовлення можна тут.

Якщо Ви не маєте дійсного читацького квитка, зверніться до працівника Вашої районної бібліотеки і він здійснить замовлення, використовуючи власний.

СНІД – рана людства

„СНІД – рана людства”

Слова ВІЛ та СНІД чув, мабуть, кожен. Але не кожен знає, чи є між ними суттєва різниця.

ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) – це мікроорганізм, який при попаданні в людський організм вражає імунну систему та викликає інфекцію, яку назвали ВІЛ-інфекція.

СНІД (синдром набутого імунодефіиту) – це прояв ВІЛ-інфекції, як правило, заключна стадія захворювання.

Медицина виділяє 5 основних стадій ВІЛ-інфекції
1 Стадія інкубації

Період від моменту інфікування людини до вироблення організмів антитіл. В середньому цей період становить від 3 тижнів до 3 місяців. Варто пам’ятати дві страшні істини: ще з моменту зараження ВІЛ-інфікований є переносником хвороби (тобто може заражати інших) і він вже не виліковний. Рано чи пізно в нього з’явиться СНІД.

2 Стадія первинних проявів

Період реакції організму на ВІЛ-інфекцію.
Може протікати безсимптомно або із загостреннями. Тривалість – до трьох тижнів.

3 Стадія латентна

Період повільного прогресування імунодефіциту. Ця стадія може тривати (за різними даними) від 2 до 20 років.

4 Стадія вторинного захворювання

У людини розвивається СНІД. Поступово організм вражається інфекційними та онкологічними захворюваннями. На початку ці хвороби минають самі або піддаються лікуванню. З часом проблеми зі здоров’ям у ВІЛ-інфікованих стають більшими. Тривалість стадії – в середньому 2 роки. Ось список хвороб, які можуть вражати хворого на СНІД:
- Токсоплазмоз і стронгілоідоз мозку та легень

- Кандіоз ротової порожнини і стравоходу

- Криптококкоз центральної нервової системи

- Зараження вірусом звичайного герпесу

- Грибкові захворювання та лишаї

- Фурункули

- Пневмонія

- Лімфотоми

- Туберкульоз

- Саркома Капоши

- Сальмонельоз

5 Термінальна стадія

Заключна. Відбувається важке ураження організму. Будь-яке лікування стає неефективним. Хворий помирає протягом декількох місяців

Весь жах „чорної хвороби” полягає в тому, що ви можете жити роками і не знати, що приречені на страшну та болючу смерть.


Книги присвячені хворобам ВІЛ та СНІД

1. Гирин В.Н., Порохницкий В.Г. Что мы знаем о СПИДе. – К.: Здоровье, 1989.

В брошюре популярно излагается проблема борьбы со СПИДом — опасным инфекционным заболеванием, распостранившимся в последнее десятилетие во многих странах мира. В ней описаны пути проникновения возбудителя заболевания в организм человека, первые признаки и особенности течения СПИДа. Даны рекомендации по предупреждению заражения вирусом иммунодефицита человека, вызывающим это заболевание. По сравнению с первым изданием, выпущенным в 1988 г., второе издание содержит ряд новых данных по структуре ВИЧ, эпидемиологии СПИДа, клинике и лечению больных.

2. ВІЛ/СНІД: відчуй себе захищеним // Шкільний світ. – 2004. – № 25-28. – Спецвипуск.

Цей збірник – своєрідний методичний посібник. Запропоновані матеріали будуть корисні про організації різноманітних форм роботи у сфері профілактики ВІЛ/СНІДу.

3.Широбоков В.П., Евтушенко А.И. СПИД. – К.: Выща школа. Головное изд-во, 1989. – 95c.

В книге в популярной форме изложены основные сведения о СПИДе – заболевании, получившем широкое распространение во всем мире. Освещены история открытия возбудителя, особенности его влияния на организм человека, проанализированы сложившаяся в мире ситуация, направления борьбы со СПИДом, другие медицинские и социальные аспекты этой глобальной проблемы.

4.Юнак В.Ю., Наркоманія – дорога в безодню. – К.: Здоров’я, 2001. – 160с.

У книжці описано історію виникнення та розповсюдження наркоманій, їх клінічні прояви, ускладнення, соціальний портрет наркоманів. Наведено сучасні методи лікування та реабілітації хворих на наркоманію. Відмічено тісний зв’язок наркоманії зі СНІДом.

5.Максимова, Н.Ю. Безпека життєдіяльності: соціально-психологічні аспекти алкоголізму та наркоманії: навч. посіб. для ВНЗ/ Н.Ю. Максимова.-К.: Либідь,2006.-328 с

Розкриваються причини і сутність узалежнення людини від психотропних речовин, процес його виникнення та форми прояву. Встановлюються закономірності особистісної схильності до алкоголізму та наркоманії. Описуються критерії виявлення осіб, які становлять «групу ризику» адиктивної поведінки. Надано рекомендації щодо соціально-психологічної допомоги дітям із алкогольно узалежнених сімей. Висвітлено напрями, зміст та форми профілактики алкоголізму та наркоманії. Для студентів вищих навчальних закладів.

6. ВІЛ/СНІД: Знання і розуміння/ О. Пурік, Л. Гейдар,.- Київ: “Адеф-Україна”, 2005.- 26с.

В Україні щороку помітно зростає кількість людей, інфікованих ВІЛ/СНІДом. Більшість людей вважають, що ця хвороба ніяк до них не стосується, що вона ніколи не може їх уразити. Однак кожному портібно знати шляхи проникнення вірусу в організм, щоб вжити надійних запобіжних заходів і правильно поводиться з тими, кого уразив цей вірус.

7. Скачко Б.Г. ВІЛ/СНІД. Профілактика, лікування, реабілітація. – К: Медицина, 2006. – 192 с.

У книжці наведено основні шляхи зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), можливості запобігання інфікуванню в разі неінтенсивного зараження, подовження періоду безсимптомного носійства вірусу і максимально можливого відстрочення різноманітних проявів власне СНІДу — синдрому набутого імунодефіциту.

Описано методику супровідного лікування з використанням засобів рослинного походження. Комплексна підготовка стану імунної системи ВІЛ-інфікованих дозволить зменшити вірогідність розвитку запальних захворювань і опортуністичних інфекцій, прояви різноманітної наявної патології, поліпшити якість життя сьогодні та зробити вагомий внесок у досягнення активного довголіття в умовах екологічно забрудненого довкілля.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.