Електронний каталог
Контакти
Рівненська обл.,
Рівненський р-н,
смт.Клевань 2,
вул.Сагайдачного, 24
тел. (0362) 7-16-63,
моб. (097)-674-75-52
E-mail: klevan_libr@ukr.net

:: Графік роботи ::
з 9.00 до 18.15
п’ятниця з 9.00 до 17.15
вихідний – субота, неділя
останній четвер місяця санітарний день

Директор:
Левчук Галина Миколаївна

Ми в соцмережах
   

   
Посилання
Технічні можливості люб'язно надано Рівненською філією українського телекомунікаційного провайдера "ВОЛЯ"


Wi-Fi

В рамках програми "Бібліоміст" в Рівненській центральній районній бібліотеці працює "Безкоштовний Інтернет" є "Skype" та "WI-FI" - зона. Чекаємо Вас за адресою: вул. І.Франка, 17, тел. (0362) 27-12-35
Книга в кожний дім!

Нова послуга від Вашої улюбленої бібліотеки!

Любий друже, хочеш читати, але не маєш часу відвідати нашу бібліотеку – замов книгу по телефону
(0362) 27-16-63

та ел. поштою klevan_libr@mail.ru

Потрібен "Вісник державних закупівель"? Отримайте на електронну пошту безкоштовно!

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує усім, хто має читацький квиток бібліотеки на 2014 рік скористатися послугою електронної доставки документів та замовити за допомогою онлайн-форми на свою електронну поштову скриньку статті з державного бюлетеня "Вісник державних закупівель". Статті надходитимуть у форматі сканованої копії, що у роздрукованому вигляді буде рівноцінною ксерокопії документа.

Здійснити замовлення можна тут.

Якщо Ви не маєте дійсного читацького квитка, зверніться до працівника Вашої районної бібліотеки і він здійснить замовлення, використовуючи власний.

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять

(До 24-річчя з дня Чорнобильської трагедії)


Загадили ліси і землю занедбали.

Поставили АЕС в верхів’ї трьох річок.

То хто ж ви є, злочинці, канібали?!

Ударив чорний дзвін. І досить балачок.

В яких лісах іще ви забарложені?

Що яничари ще занапастять?

І мертві, і живі, і ненароджені

Нікого з вас довіку не простять!


Ліна Костенко.

Минає 24 роки від страшного квітня 1986 року. Ми, як це не жахливо звучить, звикли до Чорнобиля… Ми звикли до наявності “зони”, до болі вирваних з корінням людей, до небезпеки, що причаїлася під саркофагом, до гіркого присмаку полину в наших душах. Звикли, змирилися… Всі ми стали заручниками Чорнобиля, який увів у побут словосполучення “зона відчуження”, що з роками набуло неймовірних маштабів і дещо іншого змісту, адже території, вражені Чорнобилем, перетворилися на зону виживання. Щоправда, не втрачено й первинного змісту поняття – це відчуження української влади від проблем чорнобильців, усього постраждалого населення.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших співвітчизників. Та з роками притупляється гострота пережитого. Проходять нові покоління, які дедалі менше знають про цю страшну катастрофу. Тим ціннішими є свідчення безпосередніх учасників подій. Вони доходять до нас у книгах, мемуарах, дослідженнях, публікаціях журналістів, фотокореспондентів, у документальних фільмах.

Книги присвячені Чорнобильській катастрофі

1. Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце: Фотокнига.- К.: Спалах, 2002. – 119 с

Ця фотокнига – данина пам’яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедиції Мінчорнобиля України Михайла Загреби.

Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов’ян.

Правдиву, емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії – адже автор відомий як талановитий фотожурналіст.

Видання становить великий інтерес і призначене для широкого читацького кола.

2. Ігор Костін. Чорнобиль. Сповідь репортера. — К.: Мистецтво, 320 с

Книга-альбом приголомшує правдивою і щирою розповіддю про найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ століття та її жахливі наслідки. Своїми відвертими фотодокументами автор Ігор Костін засвідчує безприкладний героїзм, громадську мужність і христянське милосердя людей, які врятували планету від загибелі.

3. Фантом: сб. документов и художественных произведений о трагических событиях на Чернобыльской АЭС. — М.: Мол. Гвардия, 1989 – 239 с

В сборник входят восспоминания, документальные повести, рассказ, пьеса о трагических событиях на Чернобыльской АЭС в апреле 1986 года

4. Ймення зорі Чорнобиль: Фотоальбом. – Чорнобиль: “Чорнобиль-інтерінформ”, 1996. – 232с

5. Даєн Л. Чорнобиль – трава гірка: Докум. повість / Л. Даєн; Худож. оформл. Ю. Ботнара.— К.: Веселка, 1988.— 176 с

Ця повість про Героя Радянського Союзу, начальника воєнізованої пожежної частини Чорнобильської АЕС Леоніда Петровича Телятникова та його товаришів-пожежників, які першими гасили пожежу на станції.

6. Иллеш А.В.,Пральников А.Е. Репортаж из Чернобыля. М. Мысль 1987г. 158с.

Авария на четвертом энергоблоке Чернобыльской атомной электростанции — событие не только трагическое, затронувшее так или иначе интересы сотен тысяч людей, заставившее задуматься о многом политиков, ученых и просто каждого из нас. Чернобыль высветил высочайший взлет духа человека и потрясающую по своим последствиям халатность, мощнейшие возможности нашей экономики и удивительную косность, которую мы обязаны назвать преступной.

7. Останнє попередження: Спадщина Чорнобиля [Текст] : документальна повість / Р. Гейл, Т. Гаузер. – К. : Молодь, 1989. – 160 с.

Документальна повість відомого американського професора Р.П. Гейла, написана у співавторстві з адвокатом Т.Гайзером, присвячена ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і особистій участі вченого у лікуванні потерпілих.

8. Вірина Л.А. Тієї вогняної ночі: Чорнобильська оповідь. – К.: Молодь, 1989. – 192с.

У книжці розповідається про лейтенанта пожежної частини Володимира Правика, якому за подвиг під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС посмертно надано звання Героя Радянського Союзу.

9. Возняк В. Я. Чернобыль: события и уроки: вопросы и ответы / В. Я. Возняк, А. П. Коваленко, С. Н. Троицкий. – М.: Политиздат, 1989. – 278 с.

В справочнике дана информация по вопросам, связанным с аварией на Чернобыльской АЭС. В основу ответов положены выводы Правительственной комиссии, расследовавшей причины аварии и организующей работы по ликвидации ее последствий, а также доклад советской стороны на совещании экспертов МАГАТЭ. Издание иллюстрировано.

10. Чернобыльский репортаж: Фотоальбом. – М.: Планета, 1988. – 151 с

Фотоснимки фотокорреспондента Украинского отделения АПН Игоря Федоровича Костина, сделанные им в опасных условиях высокоактивных дозовых нагрузок, заслужили высшее профессиональные награды.

11. Медведев Григорий. Чернобыльская тетрадь. Документальная повесть. – К.: Дніпро, 1990. – 165 с

Это повесть о Чернобыльськой трагедии. Она соткана из правды, скорби, мужества людей, оказавшихся в Зоне неукротимой стихии.

12. Одинец М. С. Чернобыль: дни испытаний / М. С. Одинец. – М.: Юрид. лит., 1988. – 144 с

В основу книги положены очерки и репортажи корреспондента `Правды` с места событий – Чернобыльской АЭС.В них рассказывается о мужестве и героизме тех, кто кто принял на себя жар пламени и смертоносное дыхание реактора.

13. Губарев В. С. Зарево над Припятью: Записки журналиста. М.: Мол.гвардия, 1987. – 239с.

Книга писателя и журналиста редактора газеты «Правда» по отделу науки Владимира Губарева повествует об аварии на Чернобыльской АЭС, об истории развития отечественной атомной промышленности, о настоящем и будущем мирного атома.

14. Чернобыль. Дни испытаний: Киев. Радянський письменник. 1988г. 509с.

Книга свидетельств. Стихи, очерки, рассказы, отрывки из романов и повестей, интервью

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.